Välkomna till ”Allt för sjön” på Stockholmsmässan och titta på Virtue Yachts Cabin som har Sverigepremiär.
Mässan håller öppet: 6-9 mars & 13-16 mars
V10 Cabin
Supereffektivt skrov med möjlighet till upp till 600 hästkrafter på akterspegeln ger dig känslan av att köra en racerbåt med en toppfart på 60 knop. Virtue Yachts har en sportig karaktär med ljusa färgkombinationer som ger en perfekt båt för skoj i fart. Fäll ut balkongerna när du är i hamn eller stannat för att bada, då får du 1,36 m extra bredd. Så genialiskt!
- V10 Cabin har en cabin mot både sol och regn, perfekt för svenska förhållanden. Välj till en taklucka så får du känslan av ute när du är inne. Det finns 2+2 sovplatser.
- V10 Cabin mäter 10×3 meter och är en perfekt storlek för en daycruiser.
- V10 Cabin är inte bara en sportig och innovativ båt – den är också bekväm för en aktiv fritid. Kom och titta på kvalitén.
Kvalitet och mångsidighet är de element som behövs på vattnet och det är därför som ett så brett utbud av tillbehör till båten.
Virtue Yachts, alla modeller är tillverkade helt i glasfiber enligt Petstep® -teknologin.
Petestep®
- Bättre prestanda
- Stabilare gång
- Lägre bränsleförbrukning
- Mjukare, tystare, snålare och säkrare
VÄLKOMNA!
Peter & Karin
(Då vi sålde vår demobåt i januari så kommer vi inte kunna visa någon Galeon Yachts på denna mässa tyvärr)
